Jak dbać o swoje buty zimą

Kończy się jesień, a po niej następuje zima. Wszystkie liście opadły już z drzew, coraz częściej pojawia się przymrozek. Dzieci wypatrują płatków śniegu. Wyciągasz ze strychu, szafy, schowków najcieplejsze kurtki. Sprawdzasz, czy buty z poprzedniego sezonu są jeszcze dobre, czy dzieci nie wyrosły ze swoich kozaczków. Pamiętasz, że jak robi się coraz zimniej, trzeba odszukać czapki, szaliki i sprawdzić, czy każda rękawiczka ma swoją parę. Zawsze chcesz dobrze przygotować się do najzimniejszej pory roku. Sprawdzasz apteczkę, wyposażasz się w witaminę C w tabletkach i w owocach. Kupujesz krem na mrozy do twarzy i do dłoni. Pamiętasz o swoim ciele i duchu. Ale czy pamiętasz o swoich butach? Chcesz, żeby były wygodne, nieprzemakalne, ciepłe i antypoślizgowe. Ale czy wiesz, że one też potrzebują Twojej pielęgnacji?

Buty zimowe jak witamin potrzebują pasty, wosku.

Jak ciepłego szalika potrzebują delikatnego przecierania szmatką z zanieczyszczeń. Chcą się błyszczeć od czystości i dobrze się prezentować podczas zimowego spaceru. Bez Twojej pomocy będą brudne, szare i zaniedbane. Dlatego nie zapomnij o pielęgnacji butów, a szczególnie butów zimowych. W zimie śnieg, wilgoć, sól, niska temperatura nie oszczędza butów. Należy regularnie czyścić buty zimowe wilgotną ściereczką, a przy większych zanieczyszczeniach można użyć do mycia wody z mydłem. Pielęgnacje dostosuj do rodzaju obuwia. Skórzane buty potrzebują delikatności, miękka szmatka jest ich najlepszą przyjaciółką. Nubuk, zamsz lubi kostki, gumy, gumki i szczoteczki. Największym wrogiem w zimie dla butów jest sól, która pojawia się na ulicach i chodnikach, wtedy gdy jest ślisko. Gdy zauważysz ślad soli na butach, nie czekaj. Od razu po przyjściu do domu umyj buty ciepłą wodą z dodatkiem mydła, a zacieki przetrzyj miękką szmatką. Możemy także zabezpieczyć buty przed solą – odsalaczem, impregnatem. Regularne pastowanie, polerowanie butów niech stanie się Twoim rytuałem. Nowe buty zawsze zaimpregnuj, dzięki temu odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem i większą odpornością na zabrudzenia.

W naszych sklepach znajdziesz wiele specjalistycznych preparatów chroniących obuwie, a nasi sprzedawcy pomogą Ci dobrać odpowiedni do rodzaju materiału buta.