Sztyblety – 5 naszych propozycji.

Sztyblety – uniwersalne obuwie wiosenne.

Marzec nie wątpliwie kojarzy się nam z wiosną. Pierwsze kwiatki pojawiające się na pierwszej zielonej łące. Słońce, które częściej pojawia się na niebie. Śpiew ptaków, ciepły deszcz i jakaś taka wewnętrzna radość, że wszystko budzi się do życia. Niestety, mimo coraz cieplejszych dni zdarzają się także ponure deszczowe tygodnie. Może pojawić się śnieg. Musimy być przygotowani na zmienną aurę. Jakie wybrać wówczas buty? Aby nadal było nam ciepło, ale już nie za gorąco?

Popularnością cieszą się sztyblety.

Sztybletybuty uniwersalne, idealnie pasujące na początki wiosny. Występują w wersji damskiej i męskiej. Dostępne są w wielu kolorach. Buty te pasują do minimalistycznego stroju. Fajnie skomponują się z dżinsami i T- shirtem. Pasują także do eleganckich stylizacji. Wybierając odpowiedni kolor i obcas także dobrze wyglądają z elegancką sukienką.

A co powiesz na jazdę konno?

Zastanawiasz się, co jazda konna może mieć wspólnego ze sztybletami? Sztyblety są to buty, które pierwotnie zakładane były do jazdy konnej. Charakteryzują się tym, iż posiadają cholewkę ponad kostkę i przeważnie płaski obcas. Krój buta miał zapewnić wygodę i prawidłowe ułożenie nogi w strzemieniu.

Co sztyblety dzisiaj robią w każdym sklepie obuwniczym? Sztyblety są to obecnie buty, których używa się na co dzień. Sztyblety dzięki temu, że są to buty wygodne, stały się popularnym obuwiem. Natomiast oryginalne sztyblety nadal można kupić w sklepach z akcesoriami do jazdy konnej.

Nie możemy się dziwić, że znalazły miejsce w naszej codzienności. Z pewnością po skończonej jeździe na koniu, stopy tak dobrze czuły się w obuwiu, że nie przeszkadzało im zostanie w sztybletach przez resztę dnia.

Dzisiaj także Ty możesz pozwolić sobie na takie obuwie. Mimo że nie planujesz w najbliższym czasie jazdy konnej na pewno sztyblety mogą znaleźć się w Twojej kolekcji.